DL peab asuma koostöö ja võitlusliidu loomise teele erinevate ühiskondlike gruppide ja liikumistega.
DL ei anna eesõigust ühelegi ühiskonna klassile või kihile ja peab kinni kõikide klasside võrdõiguslikust põhimõttest.
Liikumisest võivad osa võtta tööliste, talupoegade, haritlaskonna ja sõjaväelaste kõige ausamad ja julgemad ja võitlusvõimelisemad esindajad. Neid tuleb ka edaspidi leida ja kaasatõmmata aktiivsele osavõtule liikumisest.
NLKP ridades on märkimisväärne kontigent inimesi, kes on demokraatia pooldajad ja isegi otsesed DL-st osavõtjad. Demokraadid peavad DL-sse kaasatõmbama kõiki ausaid ja demokraatlikult meelestatud kommuniste.
Riigis on mitu miljonit poliitiliste repressioonide alla sattunud inimest. Need, kes pole moraalselt ja füüsilselt murtud, kes mõistavad demokraatia vajadust ja on valmis võitlema tema eest, tuleb aktiivselt kaasatõmmata DL-sse.
On vaja luua sidemeid teiste ühiskondlike liikumistega ja leida nendega ühtesid või teisi koostö vorme.
Tähtis on tihedate sidemete loomine religioossete liikumistega. Demokraatliku ja religioossete liikumiste liit põhineb vastastikusel huvitatusel. Religioosne liikumine võib olla täiendavaks ja moraalselt tugevdavaks lisaallikaks ning demokraatliku mõju avaldajaks usklikele massidele. DL aga võitleb usulise elu autonoomia ja täieliku vabaduse eest.
Mitte vähem tähtsam on luua tihe side rahvusliku liikumise, näiteks Ukraina, Tatari, Kaukaasia ja Baltimaade rahvaste juures. DL ja rahvusliku liikumise liit võib olla erakordselt viljakas ja vastastikuselt kasulik. Rahvuslik liikumine loob DL-le tugipunkte rahvuste hulgas ja on demokraatliku mõju edasiviijaks rahvustuumikusse. DL aga pehmendab rahvusliku liikumise äärmusi ja võitleb rahvusliku elu täeliku vabaduse eest.