EDL osavõtja peab endale AI-gruppi astumise momendist alates selgeks tegema, et sellega asub ta nagu sõdur üle rinde tulejoonele, kus teda ootavad ees kõige erinevamad ohud, füüsiline surm kaasa arvatud.
Võitlusest osavõtt pole ainult romantika, vaid raske ja ohtlik võitlustee. Seepärast ei tohi EDL osavõtja endale ette maalida erilisi illusioone, vaid ta peab end igati ja hoolikalt ette valmistada ka kõige rängemateks katsumusteks.
Et keerulistest olukordadest ja rasketest katsumustest võitjana välja tulla, selleks on igal EDL liikmel vaja omada sügavat veendumust ning ustavust vabadusvõitluse ideaalidele, loovat võitlusvaimu, kõrget teadlikkust ja distsipliinitunnet.
XXI-1 TUTVUMINE EDL PROGRAMMDOKUMENTIDEGA
Ainult võidelda tahtmisest režiimi vastu on vähe. Ennekõike peab igaüks endale kindlaks tegema:
– kas omavad loomulikud õigused ja vabadused tema jaoks mingi tähenduse ning kas ta tahaks neid reaalselt kasutada?
– kas mõistab ta, et loomulikke õigusi ja vabadusi saab kasutada ainult siis, kui ka kõik teised inimesed kogu maal neid austavad?
– kas saab ta aru nõukogude režiimi inimvaenulikust olemusest?
Seejärel proovigu igaüks vastata järgmistele küsimustele:
– miks nõukogude režiim võitis ning on püsinud tänapäevani?
– milliseid vigu, möödalaskmisi ja arutuid tegusid on tehtud siiani režiimivastaste poolt?
– kus on režiimi ebakohad, nõrkused ja mille poolest on ta tugev?
– milline on režiimi ja tema vastaste jõudude vahekord?
Kõigile neile küsimustele leidub vastus EDL Programmis ja Taktikas.
Alles siis kui oled tõeliselt veendunud režiimi pahelisuses ja igasuguste lootuste illusoorsuses režiimi vabatahtliku paranemise suhtes, alles siis võid asuda uurima seda, kuidas võidelda režiimiga, kuidas teda kukutada, kuidas teda vaba-demokraatliku korraga välja vahetada.
Ja ei tohi unustada, et teadmised ja veendumused peavad väljenduma ka tegudes, alles siis võib neid täie õigusega teadmisteks ja veendumusteks nimetada. Ilma tegude katteta jäävad nad vaid vagadeks soovideks, millest pole vähimatki kasu.
Igaüks, kes soovib asuda AI-grupi loomisele, peab hoolikalt ja üksikasjalikult EDL Programmi ja Taktika läbi töötama, täiuslikult omandama loodusõigusliku maailmavaate ja võitlusmetoodika. Tuleb meeles hoida tõsiasja, et iga grupi looja võtab endale vastutuse kümnete inimeste elu ja saatuse üle ning et temal kui grupi liidril pole paari aasta jooksul kelleltki nõu küsida peale iseenda, s.t. tal tuleb lahendada kõige erinevamaid küsimusi.
Mitteteadmine ja mitteoskamine on meie vaenlased ning meie vaenlase liitlased. Mida vähem me oskame ja teame, seda kergem on meie vaenlasel.
XXI-2 EDL AI-GRUPI JURIIDILINE VORMISTAMINE
EDL.i sisseastumine toimub ainult vabatahtlikkuse alusel.
A)Astumisel olemasolevasse EDL gruppi on nõutav vähemalt ühe EDL liikme soovitus.
B)Autonoomse illegaalse grupi loomisel, kui grupi organisaatorid on jõudnud otsusele, et nad meelsuse, veendumuste, maailmavaate ja tegude osas vastavad EDL-I liikmesoleku nõuetele nimetavad end demokraatideks. Sellest momendist alates võivad grupi organisaatorid ennast juba EDL liikmeks lugeda. Edasiste liikmete vastuvõttu gruppi toimetatakse juba tuntud reeglite järgi.
EDL LIIKMEKS loetakse isikut, kes tunnistab EDL Programmi ja Taktika põhimõtteid, kes osaleb mõne grupi töös, kus täidab pidevalt mingeid kohustusi, maksab liikmemaksu ning oma kõigis tegudes järgib rangelt EDL püstitatud seadusi.
Üksik-demokraat, kes organisatsiooniliselt pole ühegi EDL grupiga seotud, loetakse juriidiliselt EDL-I liikmeks enda demokraadiks nimetamise momendist alates, kui ta seejuures täidab EDL Programmi ja Taktika kõiki nõudeid ning oma tegevusega toob kasu režiimivastasele võitlusele.
Selline üksik-demokraat võib ja peab saama uue grupi tekkimise tuumaks.
Peale seda, kui on leitud üks või kaks pooldajat ja mõttekaaslast, tuleb AI-grupp vormistada juriidiliselt. Sealjuures on grupi liidril õigus neilt kaasalööjatelt, kellega ta isiklikult läbi tegi EDL Programmi ja Taktika õppekursuse ning kelle isiklikke omadusi ja psüühikat ta tunneb – vastu võtta VANDETÕOTUST isiklikult.
Vandetõotuse andmise momendist kas ainult liidri või liidri ja ühe-kahe kaaslase osavõtul loetakse AI-grupp looduks ja JURIIDILISELT VORMISTATUKS.
Iga AI-grupp muutub oma juriidilise vormistamise momendist EDL osaks ning kannab oma tegevusega õiguslikku vastutust EDL-I ees.
AI-grupi juriidilise vormistamise akt näitab, et AI-grupp võtab endale püha kohustuse ja vastutuse EDL Programmis püstitatud eesmärkide õigeks elluviimiseks, kusjuures tema tegutsemismeetodid ning praktika peavad vastama EDL Strateegia ja Taktika põhinõuetele.
MATERIAALSE BAASI LOOMINE
Selleks, et AI-grupp täidaks edukalt oma funktsioone ning vastaks oma ettemääratud ülesandele, on ilmtingimata vajalik luua materiaalne baas. Ilma materiaalse baasita muutub AI-grupp vaid igavlevate lobisejate klubiks.
Materiaalne baas koosneb erisugustest asjadest ja vahenditest, varandusest, mis on hädavajalik AI-grupi funktsioonide täitmiseks.
Materiaalse baasi moodustavad:
– kirjanduse paljundusvahendid (trükimasinad, fotoaparaadid, fotosuurendid ja fotolabori vahendid, trükikoja sisseseaded, hektograafid, steklograafid, siiditrükk, elektrofotograafiline paljundus jne.);
– materjalid Omakirjastuse toodangu paljundamiseks (filmid, fotopaber, fotokemikaalid, värvid, paber, kemikaalid jne.);
– transpordivahendid (jalgrattad, mopeedid, mootorrattad, autod jne.);
– konspiratiivpelgupaigad AI-gruppidele (korterid, osmikud, punkerid jne.).
AI-grupp võib tegevust alustada alles siis, kui ta on endale soetanud kasvõi kõige lihtsama paljundusvõimaluse tiraaiga mitte alla 30-50 eks. Materiaalse baasi allikad on järgmised:
1)AI-grupi liikmete liikmemaksud
a)isikutel palgaga kuni 100 rbl. – mitte vähem kui 1%
b)isikutel palgaga kuni 200 rbl. – mitte vähem kui 2%
c)isikutel palgaga kuni 300 rbl. ja rohkem – mitte alla 3%.
2)Vabatahtlikud annetused ükskõik kelle poolt nad ka ei lähtuks.
3)Kirjanduse kontaktmeetodil levitamisel – müümisel saadud raha (sealjuures juurdehindlusega mitte üle 100% omahinnast).
4)Grupiliikmete kodutöönduslike või muude kõrvaltoimingute tasud.
Kogunenud AI-grupi rahast kuulub 20% nn. PUUTUMATUSSE FONDI, mille suuruseks peaks olema mitte vähem kui 50 rbl. iga liikme kohta.
Ülejäänud raha kulutatakse:
– ametlike komandeeringute piletite katteks;
– hädavajalike materjalide ostmiseks või valmistada laskmiseks AI-gruppi mittekuuluvate isikute poolt;
– vahistatud poliitvangide perekondade abiks.
XXI-3 GRUPISISENE TÖÖ
Iga grupiliige peab IGAKUISELT EDL hüveks kulutama vähemalt 16 töötundi, siinjuures ajakulu ühiskondlikule transpordile välja arvatud
Aastane üldine töötundide arv EDL kasuks peab olema mitte vähem kui 192 tundi.
Igale grupiliikmele on kooskõlastatult juhtkonnaga ette nähtud 60-ne kalendripäevane aastapuhkus, kusjuures puhkuse arvel tegemata jäänud töötunnid tuleb ette või järel teha sama kalendriaasta jooksul.
Tehtud töötundide arvestust peab iga grupiliige isiklikult ning annab sellest aeg-ajalt kõrgemalseisvale isikule aru.
Kõrgemalseisev isik kooskõlas konspiratsioonireeglitega, kannab grupi juhtkonnale ette kas kogu aruandluse antud grupiliikme kohta (kui juhtkond on kõikide detailidega kursis) või ainult täidetud töötundide arvu.
ÕPPETÖÖ
Kõik grupiliikmed peavad lõpetama EDL kooli ESIMESE ASTME 60-tunnise programmi poole aastaga. Õpingud võivad olla nii grupiviisilised, individuaalsed kui ka iseseisvad, kohustusliku eksami sooritamisega õpingute lõpul.
Kõik grupiliikmed, kes on lõpetanud esimese astme kooli ja kellel ilmneb võimeid initsiatiivi rakendamiseks ning organiseerimistöödeks peavad lõpetama ka EDL kooli laiendatud programmiga TEISE ASTME.
KOHUSTUSTE JAOTUS, ÜLESANNETE ANDMINE JA TÄITMINE, TÄITMISEST KEELDUMINE
Igas AI-grupis olenemata tema suurusest peab toimuma kohustuste jaotus. Peale grupiliidrite peab normaalses grupis olema veel: kassapidaja, kirjanduse hoidja, infokoguja, levitaja, I astme kooliõpetaja, varustaja, trükkal jne.
Igal grupiliikmel peab olema ALALISI KOHUSTUSI, kusjuures kohustuste määramisel peab arvestatama isiku kalduvusi, ettevalmistatuse taset, teadmisi ja iga konkreetse liikme isiklikke võimalusi. Kohustuste täitmisel peab grupiliige oma osa täiuslikult valdama.
Kõik grupiliikmele usaldatud ülesanded peavad olema talle jõukohased ja vastama tema teadmistele ning kogemustele. Ülejõu käivate ülesannete andmise eest vastutab sellise ülesande andnud isik.
Mistahes ÜLESANDE ANDMISEL peab selle andja suuliselt selgitama ülesande sisu, täitmise metoodika või viisi, täitmise alguse ja lõpetamise tähtaja ning ilmtingimata tutvustama abinõusid ohutuse tagamiseks ülesande täitmisel.
Ülesande SAAJA peab kordama kõike eelöeldut. Kui ülesande täitjal on omi ettepanekuid, siis peab ta neid ülesande andjale kohe nimetama. Luba ülesande täitmisele asumiseks antakse alles peale kindlat veendumist, et täidesaatja on ülesande olemust ja selle täitmise viisi õigesti mõistnud.
Peale ülesande täitmist või peale kokkulepitud tähtaja möödumist tuleb ülesande andjale tulemustest ette kanda ka juhul, kui ülesanne jäi täitmata.
Peale ülesande täitmist arutavad nii ülesande andja kui ka täitja koos läbi kogu täitmise protseduuri, et välja selgitada selle häid kui ka ebakohti ja puudusi nende võimalike vigade edaspidise kordumise vältimiseks.
Ülesannetega ei tohi üle koormata. Uus ülesanne antakse alles peale eelmise ülesande sooritamist. Ainult erandjuhtumeil võib anda üheaegselt mitu ülesannet.
Täitjapoole keeldumine korralduse täitmisest on õigustatud ning kohustuslik järgmistel puhkudel:
a)kui ülesanne on suunatud relvastamata isiku tapmisele, kusjuures viimane ei kuulu kohtu poolt väljapoole seadust asetatud isikute sekka;
b)ülesanne on suunatud mingi isiku füüsilise puutumatuse vastu peksmise, piinamise või mõnitamise teel (kohtutel puudub õigus selliste otsuste langetamiseks);
c)kui käsuks on kellegi eraomandi võõrandamine v.a. juhud, kui selleks on vastav kohtuotsus või võitlusolukorras on tekkinud hädavajadus transpordi, riietuse ja toiduainete rekvideerimiseks tingimusel, et see viivitamatult või järgnevalt isikule kompenseeritakse;
d)kui ülesanne on kellegi EDL osavõtja või mõne teise režiimivastase sissekukutamine või nõukogude organitele väljaandmine.
Kui ülesande saaja siiski säärase ülesande täidab, siis jagab ta ka kriminaalvastutust võrdsel alusel ülesande andjaga.
Muudel puhkudel võib ülesanne täitmata jääda ainult:
– haiguse puhul,
– või kui ülesande täitmine pole võimalik objektiivsetel põhjustel,
– või seoses vahendite puudumisega,
– või ilmnenud suure sissekukkumise riski korral.
Peale alaliste kohustuste on iga EDL liikme peakohuseks mitmekülgne töö elanikkonna informeerimisel EDL olemasolust, uute liikmete juurdetõmbamine, EDL jõudude loomine ning tugevdamine, eeltingimuste loomine ebainimliku režiimi langemiseks.
Peale esimese astme kooli lõpetamist ja eksamite andmist, tuleb igasugune avalik suuline selgitustöö elanike seas lõpetada.
GRUPILIIKMETE MEELESTATUS
EDL liikmed peavad olema meelestatud nii, et täidavad enda peale võetud ülesandeid vastuvaidlematult ning kindlameelselt, vaatamata võimude vägivallaorganite jälitusele, ning kui seda olukord nõuab, siis lähevad vapralt vastu mistahes ohule, kannatusele, ohvrile ja isegi surmale.
Kõigis oma suhetes teiste inimestega peab EDL liige lähtuma loodusõiguslikest lähtekohtadest. Loodusõiguslik mõtlemine peab saama sisuks ja käitumisnormiks kõigis suhetes teiste inimestega.
Iga EDL liige peab suhtuma teistesse inimestesse, nende vaadetesse, elustiili, maailmavaatesse kommetesse lugupidavalt, täieliku sallivusega kui need ei ole vastuolus teiste inimeste isikuvabaduste ja loomulike õiguste austamise põhimõtetega. Hinnanguid teiste inimeste suhtes ei tohi anda mitte grupi-, klassi- või rahvuskuuluvusest lähtudes vaid iga konkreetse inimisiksuse suhtumise põhjal inimõigustesse ja vabadustesse.
EDL liige kui vaba isiksus ei tohi muutuda mistahes autoriteedi kätes selle pimedaks tööriistaks. Kui selline autoriteet rikub meie elu ning võitluse reegleid, siis tuleb ta kukutada.
EDL liikmel on ainult üks autoriteetne juht – inimisiksuse loomulikule õigusele põhinev EDL Programm ja Taktika.
Kui keegi avastab, et mõni tema kaasvõitleja rikub loomuliku õiguse moraalipõhimõtteid, siis tuleb tal kohe kasutusele võtta kõik vahendid, et selline rikkumine lakkaks, sealjuures mitte lastes end rikkuja isikust või teenetest mõjutada.
EDL püüdeks on õigusliku vabademokraatliku korra püstitamine. Selle tulevikukorra alused rajatakse juba praegu. Seepärast nõudes teistelt moraalinõuete ranget kinnipidamist, peab iga grupiliige esmajärjekorras ka ise olema sellise korra vääriliseks inimeseks.
Sellel eesmärgil peab iga EDL liige pühaks pidama ja oma tegevuses järgima järgmisis põhimõtteid:
– olema aus suhetes teiste inimestega;
– kindlalt täitma enda poolt antud lubadusi õigeaegselt ja täpselt. Parem siis juba lubadusi mitte anda, kui neid antud lubadusi täitmata jätta;
– mitte pugema võimu ees, mitte lipitsema ülemuste ees mõne ajutise kasusaamise eesmärgil;
– mitte silmakirjatsema, mitte endale tuhka pähe raputama ei ülemuste, ei publiku ees ega eraviisiliselt;
– mitte reetma ülemustele oma töökaaslaste ja sõprade saladusi, mitte kedagi alt vedama ei sõnaga ega teoga;
– mitte oma vigu teiste kaela ajama;
– osutama siirast ja ennastsalgavat abi ning kaitset kõigile, kes seda vajavad, isegi kui sellega võib kaasneda isiklikke ebameeldivusi;
olla iga usaldatud saladuse kindel hoidja.
Igal ühtegi gruppi mittekuuluval EDL üksikliikmel on õigus oma üksiklikes tegudes, mis pole vastuolus ÜRO Inimõiguste Ülddeklaratsiooni ning EDL Programmi ja Taktikaga, juhinduda oma südametunnistusest.
XXI-4 OLLES VAHI ALLA VÕETUD JA MÕISTETUD VANGI-LAAGRISSE, VANGLASSE VÕI PSÜHHIAATRILISSE HAIGLASSE
Sel puhul säilitavad kõik EDL liikmed oma staatuse ning on kohustatud võitlust jätkama kogu oma karistusaja kestel.
See võitlus peale vahi alla võtmist väljendub järgmises:
1)Ei tohi anda mingit infot EDL tegevuse kohta.
2)Eeluurimise käigus tuleb analüüsida uurija informeerituse astet ja kui võimalik, siis see informatsioon ümber lükata.
3)Tuleb tundma õppida uurimismetoodikat, avastada ülespandavaid püüniseid, paljastada uurija poolt sooritatavaid seadusevastaseid samme.
4)Tuleb jääda kindlameelseks KGB, prokuratuuri ja kohtu ees. Kindlameelsus, murdumatus, ja alistumatus kutsub esile KGB töötajate demoraliseerumise, nõrgendab nende innukust järgmiste ohvrite juures, sunnib neid oma tulevikule mõtlema. Ühesõnaga – KGB peab nägema EDL nõrkematut jõudud.
5)Laagris viibides tuleb laagrivangide seas tööd teha, õpetades valitud isikutele põrandaaluse töö võtteid, jagada oma kogemusi, õpetada neile loodusõiguslikku maailmavaadet ja võitluse pidamise reegleid. Sealjuures tuleb eelistada neid poliitvange, kes võiksid laagrist väljudes muutuda kristalliseerumistuumadeks uutele loovatele gruppidele.
6)Tuleb halastamatult paljastada laagrinuhke ja koputajaid kaasvangide hulgas.
7)Tuleb luua laagri omakaitsesüsteem ning omakaitse löögirühmad võimude repressiivsete katsete (näiteks massiliste mahalaskmiste katsete) puhuks.
8)Tuleb vahetada kogemusi teiste rahvusgruppide ja poliitiliste liikumiste esindajate vahel, igati tõsta oma teadmiste taset ja luua kasulikke kontakte edasise võitluse huvides.
Igal arreteeritud EDL liikmel, igal poliitvangil on õigus saada materiaalset kompensatsiooni kogu vangisoleku aja jooksul tasemel, mis poleks alla tema töötasu EDL tegevliikmena osavõtu aja jooksul.
EDL liikme sõjalised auastmed ja teaduslikud kraadid säilitatakse ja taastatakse.
DISTSIPLIINIRIKKUMISED GRUPIS
Distsipliinirikkumisteks on:
– alaliste ülesannete täitmatajätmine;
– ülesannete hoolimatu täitmine, ülesannetesse hoolimatu suhtumine;
– konkreetsete ülesannete täitmatajätmine laiskuse või hoolimatuse tõttu;
– kokkulepitud kohtumistele mitteilmumine laiskusest, hoolimatusest või unustamise tõttu;
– ülesannete mittetäitmine ettenähtud tähtajaks;
– konspiratsioonireeglite rikkumine;
– valetamine, pettus, ebaaususe ilmingud suhetes teiste EDL liikmetega või ükskõik kellega;
– halvad teod ja käitumised, mis ei kuulu kriminaalkuritegude loetellu.
Esimese distsipliinirikkumise puhul juteldakse süüdlasega ning selgitatakse tema sellise tegevuse ebasoovitavus.
Korduva distsipliinirikkumise puhul ühe aasta jooksul määratakse süüdlasele noomitus, viiakse läbi vastav vestlus ja karistuseks lisatakse vajalike töötundide arvule täiendavalt 10 tundi EDL kasuks.
Kolmanda distsipliinirikkumise korral ühe aasta jooksul HOIATATAKSE süüdlast, et järgmise rikkumise korral järgneb EDL-st väljaheitmine; karistuseks lisatakse aastasele tööpäevadenormile 20 täiendavat tundi EDL kasuks ja tehakse rahatrahv 10 rbl.
Neljanda rikkumise korral tõstetakse süüdlase EDL-st väljaheitmise küsimus üles ning asi antakse EDL kohtusse. Süüdlasel EDL-grupi liikmel on õigus esitada kohtule apellatsioon karistuse määramise korral.
XXI-5 EDL-ST LAHKUMINE
Igale liikmele on garanteeritud õigus vabalt lahkuda EDL-st. See saab teoks üks kuu peale suulise motiveeritud otsuse teatavakstegemist grupi juhtkonnale. Sealjuures tagastada tuleb kõik endise liikme valduses olnud EDL-le kuuluv vara, samuti kirjandus, mille eest pole tasutud.
Peale lahkulöömist EDL-st jääb rangelt kehtima kohustus mitte paljastada EDL tegevust ja saladusi.