Karmistunud oludes otsustati EDL-i kontaktid piirata miinimumini, režiimi paljastavate matejalide levitamine peaaegu lõpetada, peatada ajakirja ilmumine, prioriteediks tunnistati Musta Kassi koostamine (Kiirend 2000). Selles pidid olema peensusteni lahti kirjutatud režiimi olemus, vastupanugruppide loomise ja tegutsemise põhimõtted, võitlusetappide järjestus ja tähtajad ning isegi vabadusvõitluse filosoofilised alused.
Kassi irvnäo tagant ei kumanud vähem ega rohkem kui vastupanuvõitluse käsiraamat kõigi N Liidu rahvaste vabastus-liikumiste jaoks, et selle printsiipe järgides kukutada koordineeritult N Liidu kommunistlik režiim. Asjaosalised arvasid, et selle valmides võib kasvõi vangi minna, sest edasi lõhub tekst ise režiimi. Kolmandaks etapiks pidi olema võitlusgruppide loomine üle kogu N Liidu ja kõigi N Liidu režiimivastaste koondamine ühtseks löögirusikaks. (Kiirend 2000)
EDL Programmi valmimist takistanud ideoloogilisi vaidlusi, mis muutsid erinevate autorite poolt kirjutatud tekstiosade ühtlustamise väga vaevanõudvaks, loodeti EDL Strateegia ja Taktika juures vältida seeläbi, et esmalt toimusid Juskevitši, Mätiku ja Kiirendi arutelud ning Juskevitš kirjutas nende põhjal teemade kaupa vene keeles artiklid, mida teised seejärel tõlkisid. Otsustati, et viimaks toimub ühtlustamine ja Must Kass võetakse vastu korraga kahes keeles kirjutatud võrdväärse dokumendina. (Kiirend 2000)
Et EDL Strateegia ja Taktika pidi hõlmama kõik ühiskonnaelu valdkonnad, eeldas see töö suurt ja asjatundlikku autorite ringi. Ent tegelikkuses olid sidemed teiste gruppidega kahanemas ning vanast kaardiväest Soldatov ja Varato taandunud. Tekst kajastab eelkõige Juskevitši maailmavaadet. (Kiirend 1999: 39-40)